Lütfen Javascript'i etkinleştir

AVM PTS - Plaka Tanıma Sistemi

AVM Otoparkları için Plaka Tanıma Sistemi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın yürürlüğe koyduğu Alışveriş Merkezlerinin otoparklarına plaka tanıma sistemi zorunluluğu getirildi. Plakalar anlık olarak güvenlik güçlerine bildirilecek. Böylelikle aranılan bir araç Alışveriş Merkezine girerse, kolaylıkla yakalanabilecek.

Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Alışveriş Merkezlerininin açık ve kapalı otoparkları gibi kontrollü alanlarına giriş ve çıkış yapacak taşıtların plakalarının otomatik olarak kaydedileceği Plaka Tanıma Sistemi zorunlu hale geldi.

Yayımlanan bu yönetmelik gereği AVM Plaka Tanıma Sistemi, alışveriş merkezi yönetimince kurulacak ve işletilecek. Böylelikle AVM Yönetimleri Plaka Tanıma Sistemi'nden elde edecekleri veriler sayesinde müşteri yoğunluğu gibi analizleri çok ayrıntılı bir şekilde yapabilecekler.

Makbim Teknoloji olarak plaka tanıma sistemlerimiz ile kare, dikdörtgen ve her boyuttaki plakayı okuyabilmekteyiz.

AVM'lerin araç yoğunluğunu (anlık, saatlik, haftalık, aylık yıllık) detaylıca analiz edebilmekteyiz.

En az %80 üzeri plaka yakalama ve %95 üzeri doğruluk ile plaka tanıma başarısı elde etmekteyiz.

Plaka Tanıma Sistemimiz, gece ve gündüz gibi ortam koşullarına, hareketli ışık kaynaklarına rağmen yüksek doğruluk oranında plaka okuması yapmaktadır.

Plakaların anlık olarak güvenlik güçleri ile paylaşılacak olmasından dolayı tehditlere karşı AVM Güvenliği'ne ekstra bir katkı sağlamaktayız.