Lütfen Javascript'i etkinleştir

Trafik Denetim Sistemleri

img

Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi

İhlal tespit işlemi, kavşak kontrol cihazı tarafından veya ilgili sinyal vericiden kavşakta yakılan rengin kontrol edilmesi ve detektörlerden gelen bilginin değerlendirilmesi ile yapılır. Bütün bu parametreler birleştirilerek ihlalin tespiti için doğrulama yapılarak elde edilen görüntü kayıt birimine bildirilir, böylelikle hata yapma ihtimali ortadan kaldırılır.
İncele
img

Hız İhlal Tespit Sistemi

Hız ihlal tespit işlemi, farklı sensörler kullanılarak ve de yol üzerine yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin işlenerek araçların koridor boyunca ortalama hızlarının belirlenmesi ile gerçekleştirilir.
İncele
img

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka tanıma sistemi; araçları, plaka numarası vasıtasıyla tanımlamaya yarayan bir görüntü işleme teknolojisidir. Bu teknoloji ile başta otopark giriş çıkış yapan araçların tespiti edilmesi olmak üzere yetkili giriş-çıkış sistemleri, güvenlik uygulamaları, trafik projeleri ve uygulamalarında kullanılabilmektedir.
İncele
img

Şerit İhlal Sistemi

Sistem, zorunlu hallerde kullanılan yada kullanılması yasak olan şeritlerde araçların kuralları ihlal etmesini önlemek amacıyla tasarlanmıştır. Farklı noktalardan alınan görüntü ve sensör uyarısı ile ihlal tespit edilir ve kanıt sağlanarak kaydedilir.
İncele
img

Park İhlal Sistemi

Park EDS, trafik akışının etkilendiği bölgelerde, sürücülerin trafiği engelleyecek şekilde park etmelerinde caydırıcı bir unsur olur olarak tasarlanmış bir sistemdir. Park ihlali yapan araçları tespit ederek cezai işlem yapılmasına imkân veren bir elektronik denetleme sistemidir.
İncele