Lütfen Javascript'i etkinleştir

Trafik Kontrol Çözümleri

img

Kavşak Kontrol Sistemleri

Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi, kavşaklardaki araç yoğunluğu ve ortalama araç hızı gibi verileri kullanarak trafik ışıklarının yönetilmesini sağlar. Türkiye’de hayata geçirilen harita tabanlı ilk merkezi kontrol sistemidir.
İncele
img

Kavşak Katılım Yönetimi

Kavşak katılım yönetimi, giden araçların hızlarına göre taraftan şeride katılan aracın hızını ayarlanmasını sağlar. Hızlar arasında senkronizasyon sağlanamadığı durumlarda trafiğin aksadığını ve kazalara yol açıldığını görüyoruz.
İncele
img

Geçiş Öncelik Sistemi

Geçiş öncelik sistemi, savcılık, ambulans, itfaiye gibi araçlara takılan GPS ile araç yerinin tespitiyle trafik ışıklarını yeşil yaparak geçiş önceliği oluşturur. Öncelikli araç, tanımlı kavşağa yaklaştığında sinyalizasyon döngüsün önüne geçerek bulunduğu yönde yeşil ışık yanması sağlanır.
İncele
img

Yön İhlal Sistemi

Ters Yön İhlal Tespit Sistemi; özellikle girilmez yol ve ters yön ihlalinin yapıldığı bölgelerde ihlali yapan araçları video analiz ve ileri seviyedeki sensörlerle tespit edecek şekilde konumlandırılan ekipmanlarla ihlalini tespit eden bir entegrasyondur.
İncele
img

Araç Sayım Sistemi

SERIS araç sayma sistemi, herhangi bir yol kesitinden geçen araçların, 24 saat kesintisiz olarak sayılabilmesini ve elde edilen sayım sonuçlarının istenilen bir merkeze kablolu/kablosuz olarak iletilmesini sağlamaktadır.
İncele
img

Tünel Olay Algılama Sistemi

Specto, tünellerdeki trafik parametrelerinin ölçülmesini, saklanmasını, operatörlere sunulmasını ve tünellerde oluşabilecek anormal durumlarda operatörün reaksiyon süresini minimuma indirmeyi amaçlayan bağımsız bir yazılım platformudur.
İncele
img

Hemzemin Güvenlik Sistemleri

Hemzemin Geçit Erken Uyarı Sistemi, hemzemin geçide yaklaşmakta olan trenlere geçidin güncel durumu hakkında önceden bilgi vererek olası kazaları önlemektedir. HEGEUS tarafından hemzemin geçit üzerinde bulunan yabancı cisim ya da canlılar tespit edilerek, makinist kabinine yerleştirilen el terminalleri aracılığıyla uyarı mesajı üretilmektedir.
İncele
img

Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemi

Gerçek zamanlı seyahat süreleri aracılığıyla trafik akışını izlemek ve O/D matrisleri çıkarmak için kullanılan bluetooth tabanlı bir sistemdir. Firmamızın trafik alanında elde ettiği tecrübeler ile geliştirilen BLUESIS, var olan sistemlerle kolayca entegre olabilmekte ve makro düzeyde planlama için değerli veriler sunabilmektedir.
İncele